DACHÓWKATondach

Tondach

    Producent dzieli swoje wyroby na cztery główne kategorie, wśród których znajdują się: dachówki suwakowe, dachówki inne, galanteria ceramiczna i „Tondach tuning”. Nie wszystkie modele dachówek dostępne są w Polsce, dlatego prezentyjemy jedynie najbardziej popularne produkty. Modele dostępne na zamówienie są nieco droższe, dlatego rzadziej wybierane przez Klientów. Oferta i cennik firmy Tondach dostępny w Polsce jest wyjątkowo bogaty i zapewnia szeroki wybór spośród bardzo różnorodnych modeli. Każdy inwestor znajdzie coś dla siebie.

 

1 Hranice 11 to dachówka przylgowa suwakowa, którą kupić możemy w wersjach kolorystycznych: angobowanych (czerwona, brązowa, czarna), oraz glazurowanych (czerwona, czarna)

 

2 Stodo 12 jest dachówką, która posiada głębokie zakładki, umożliwia przesuw o 4cm i występuje w kolorach: angoba miedziana i ciemnobrązowa, oraz glazura kasztanowo-brązowa i szyfrowo-czarna

 

3 Holenderka 11, dostępna w kolorach takich samych jak dachówka Hranice, opisana powyżej, umożliwia krycie dachów o bardzo małym nachyleniu – z zastosowaniem izolacji wodoszczelnej, już od 12°

 

   Pozatym wyróżniamy również tradycyjną karpiówkę, marsylkę, romańską, figaro, mnicha – mniszkę, małego mnicha (dachówkę typu mnich-mniszka o zmniejszonych wymiarach), a także dachówkę sercową – jest to ciekawa dachówka zakładkowa, posiadająca na stronie licowej charakterystyczny ornament, który przy włożeniu niewielkiego wysiłku może znacznie urozmaicić wygląd dachu.

4
Karpiówka, czyli dachówka należąca do historycznie najstarszych i najważniejszych. Jest to gładka dachówka, którą można układać na tzw. gęste lub rzadkie łaty (tj. krycie łuskowe lub koronowe). Służy do pokrywania różnych, nawet zaoblonych kształtów (soczewka,stożek, kosz dachowy).

 

5
Marsylka 11 to dachówka zakładkowa o klasycznym kształcie, który powstał w XIX wieku. Głębokie zakładki w części górnej i bocznej zapewniają wysoka zczelność dlatego Marsylka 11 idealnie nadaje się do pokrywania połaci dachów leżacych w trudnych warunkach klimatycznych. Nowoczesny, wielkoformatowy kszałt umożliwia szybkie oraz efektywne pokrywacie dachu.

 

6 Romańska 12 łączy w jednej dachówce zalety żłobionych płaskich panwi z wyraźnym, wysoko sklepionym stożkowym profilem. Podczas wypału na leżąco uzyskuje się maksymalną dokładność wymiarów i kształtu z wysoką odpornością na czynniki fizyczno-chemiczne. Dachówka swoją strukturą stwarza eleganckie wrażenie antycznych stylów budowlanych i jest stosowana na nowoczesnych i historycznych dachach.

 

7
Figaro to ekonomiczna wielkowymiarowa dachówka suwakowa o nowoczesnym kształcie różniąca się od pozostałych typów dachówek. Powierzchnia pokryta dachówką Figaro tworzy spokojną, równą i gładką strukturę. Żłobienia w linii wertykalnej i horyzontalnej gwarantują bardzo dobre zabezpieczenie domu w regionach o trudnych warunkach klimatycznych. Właściwości dachówki zapewniają łatwe, bezpieczne i o wysokiej jakości pokrycie dachu z przesunięciem aż o 35 mm.Galanteria ceramiczna, czyli dodatki

   Galanteria to przede wszystkim różnego rodzaju elementy dodatkowe, często niezbędne, takie jak gąsiory i dachówki wentylacyjne, a z kolei TONDACH TUNING oznacza wszelkie inne elementy dodatkowe, takie jak barierki przeciwśniegowe, kosze, uchwyty i klamry i inne.


All Rights Reserved © 2013 - www.alldach.eu
Projekt i wykonanie: www.kontakt-handlowy.pl